Що таке гідроудар двигуна автомобіля

Гідроудар ДВС - проникнення води в область надпоршневого простору камери згоряння. Це може привести до деформації або руйнування елементів мотора. Часто це спостерігається при неправильній їзді по калюжах, в місцевостях з водоймами. Недосвідчені водії намагаються переїхати через них на великій швидкості, і це призводить до необхідності проведення капітального ремонту. Щоб цього не сталося, варто знати, що таке гідроудар двигуна, які ушкодження він викликає.

Як відбувається гідроудар двигуна?

Проникнення рідини в ДВС провокує стиснення повітряних мас поршнем. В результаті може статися удар поршневого елемента про нестисливий об'єкт (в цьому випадку йдеться про воду). Це викликає утворення ушкоджень мотора.

Вода часто проникає в камеру згоряння із зовнішнього боку, а саме через повітропровід. Це може спостерігатися з кількох причин:

 1. Рух транспорту по глибоких калюжах з високими швидкісними показниками. Рідина може заліться в корпус повітряного фільтраційної системи, а після вона проникає в камеру згоряння.
 2. Авто переїжджає через глибокі водойми, рівень яких доходить до повітрозабірника в області підкапотного простору. Його вистачає для проникнення рідини в повітряну фільтраційну систему.

Іноді гідроудар може відбуватися при наявності несправностей мотора. Зазвичай це провокує зруйноване стан прокладки ГБЦ, тріщини ГБЦ і БЦ, через них може проникати робоча рідина, яка застосовується для охолодження.

Наслідки гідроудару

Гідроудар двигуна вважається небезпечним впливом, яке викликає тяжкі наслідки і поломки важливих деталей механізмів. Якщо вода проникла в ДВС, коли він працював в холостому режимі, то це рідко може викликати серйозні порушення. Мотор затихне і не встигне отримати серйозних ушкоджень.

Однак часто гідроудар виникає, коли машина на ходу. У даних ситуаціях наслідки виявляються важкими. Зазвичай відбувається деформування шатунів, кілець, пошкодження колінчастого вала і вкладишів.

наслідки гідроудару двигуна

У машин з дизельним мотором гідроудар може спровокувати більш важкі і серйозні поломки. Це пов'язано з тим, що ДВС набагато менше камери згоряння, у них немає знімаються свічок, та й сам мотор має високу потужність. В результаті можуть відбутися сильні пошкодження складових деталей і частин двигуна, аж до повного виходу з ладу.

Щоб запобігти наслідкам і вчасно провести необхідні заходи потрібно знати ознаки гідроудару:

 • відразу після переїзду водойми, калюжі можуть виникати проблеми з запуском;
 • поява клина ДВС через викривлення шатунів;
 • силовий агрегат продовжує функціонувати, але через деформування компонентів може бути чути підозрілий звук, скрип, стук, вібрації. В цьому випадку краще провести перевірку і своєчасно усунути неполадки, інакше подальше експлуатування може викликати швидкий знос двигуна;
 • присутність води в області колектора;
 • утворення нагару на поверхні головки;
 • деформування шатуна;
 • при перевірці вкладишів колінчастого вала можна буде виявити потертості.

Що робити при гідроударі?

Найчастіше після подолання калюжі або водойми автомобіль глухне. Це є основною ознакою гідроудару, і його ні в якому разі не можна ігнорувати. Не варто просто так ганяти мотор стартером, це може привести до ще більших пошкоджень.

що робити при гідроударі двигуна

Якщо стався гідроудар двигуна машини варто виконати наступні дії:

 • перш за все варто вийти з авто;
 • далі знімається кришка з повітряного фільтра;
 • порожнину уважно досліджується на наявність в ній рідини. Якщо в ній буде виявлена вода, то значить, вона буде в поршневий системі;
 • після викручуються свічки, це допоможе дізнатися, в який циліндр потрапила рідина;
 • бажано провести прокручування силового вузла. Для цього потрібно зробити оборот колінчастого вала. Якщо поршневий елемент не буде стикатися з противагами, то це буде означати, що пошкодження відсутній або воно не сильно серйозне;
 • можна спробувати прокрутити колінчастий вал за допомогою стартера. Якщо всередині буде рідина, то вона вийде. Але будьте уважні, якщо почуєте підозрілий звук, то краще відключити стартер і більше не проводити запуск.

Як уникнути гідроудару двигуна?

Знання про те, як захиститися від гідроудару допоможуть вам запобігти серйозні поломки. Основні рекомендації:

 1. Не варто проїжджати калюжі і водойми на високій швидкості, тому що це може привести до моментального засмоктуванню рідини в камеру згоряння.
 2. Важливо оцінювати габарити і можливості авто, не потрібно переїжджати глибокі водойми на автомобілі, який для цього не пристосований.
 3. Обов'язково потрібно захистити повітряний фільтр.
 4. Необхідно стежити за справністю ДВС. Часто гідроудар відбувається через поломки мотора.

Якщо ви часто виїжджаєте за місто, полюбляєте пікніки на березі, риболовлю або поїздки до лісу — рекомендуємо купити захист на двигун, який можно обрати в каталозі нашого сайту.

як захиститися від гідроудару двигуна

Кожен водій повинен пам'ятати, що гідроудар двигуна неприємна і небезпечна ситуація, яка може призвести до пошкодження і деформації важливих елементів. Якщо будуть виявлені навіть невеликі ознаки впливу води на ДВС, то краще зупинити рух, провести перевірку і звернутися за кваліфікованою допомогою.

menejervibertelegramfacebookphone