"Чи потрібна захист двигуна?" - модне віяння або життєва необхідність?

Незважаючи на постійний розвиток технологій, якість вітчизняних доріг, як і раніше, залишає бажати кращого. Тому єдиний спосіб уберегти мотор від пошкоджень - установка захисту двигуна. Однак є ряд експертів-скептиків, які вважають, що монтаж такої деталі може завдати шкоди транспортному засобу. Так чи потрібна захист картера? В цьому ми і спробуємо сьогодні розібратися.

Що таке захист двигуна?

Захист картера - це кузовний елемент автомобіля, який захищає "серце" транспортного засобу від механічних пошкоджень, а також запобігає потраплянню води та бруду в підкапотний простір авто. У автомобілів, які мають поздовжнє розташування мотора, захищають, як правило, тільки його картер, так як КПП знаходиться позаду нього у відносній безпеці. Що стосується транспортних засобів з поперечним розташуванням двигуна, то в даному випадку, необхідно також забезпечити від можливих пошкоджень і корпус коробки передач, яка знаходиться в небезпечній зоні і може пошкодитися при наїзді на гострі або великогабаритні предмети.


Тому, перед тим як купити захист двигуна, рекомендуємо вам проконсультуватися з фахівцем. В іншому випадку, велика ймовірність того, що ви просто викинете гроші «на вітер».

Захист двигуна: матеріали

Для виготовлення захисту картера двигуна використовуються наступні матеріали:

 • пластик - на більшості автомобілів встановлюється ще на заводі-виробнику. Охороняє мотор тільки від попадання в підкапотний простір води і бруду;
 • сталь - найбільш поширений варіант. Установка захисту двигуна зі сталі дозволить запобігти механічне пошкодження мотора;
 • алюміній - такий захист картера двигуна має високий показник жорсткості і практично не деформується в процесі експлуатації;
 • композит - деталі з композиту відрізняються невеликою вагою, високим показником міцності і не псують зовнішній вигляд автомобіля.

Скільки коштує захист двигуна?

Ціна на захист картера двигуна залежить від марки і моделі автомобіля, матеріалу, з якого виготовлена деталь, рівня складності виробничого процесу та інших факторів, що формують остаточну вартість виробу.

Встановлення захисту картера двигуна: плюси і мінуси

Як і у випадку з будь-якою іншою, «не рідною», деталлю, встановлення захисту двигуна має свої переваги і недоліки. До переваг монтажу такого виробу можна віднести:

 • запобігання механічних пошкоджень піддону картера;
 • забезпечення додаткової звукоізоляції.

Однак захист картера двигуна, а точніше, його монтаж, має і недоліки:

 • зменшення величини дорожнього просвіту (кліренсу) транспортного засобу;
 • додаткові труднощі при заміні масла, якщо у виробі не передбачений доступ до зливного отвору;
 • зміна характеру деформації кузова автомобіля в разі ДТП. При аварії, така деталь вплине на показник зміщення мотора вниз, що істотно знижує безпеку експлуатації транспортного засобу.

На перший погляд, може здатися, що мають рацію все-таки експерти-скептики і установка захисту двигуна принесе тільки шкоду. Однак при грамотному підході до справи, можна підібрати виріб, яка позбавлена всіх перерахованих вище недоліків.

Захист картера двигуна «Bronex»

На сьогоднішній день український ринок не може порадувати автолюбителів великим асортиментом подібних деталей.

Однак серед нечисленних виробників і постачальників виробів даної категорії на вітчизняні «прилавки» особливо виділяється захист від торгової марки «Bronex», яка володіє наступними перевагами:

 • установка захисту двигуна не зажадає змін в конструкції кузова, так як всі вироби виготовляються з урахуванням технічних особливостей автомобіля конкретної моделі і модифікації;
 • у виробах передбачені вентиляційні отвори, а також отвір для зливу масла, що запобіжить перегрівання мотора і не викличе труднощів при профілактичному обслуговуванні транспортного засобу;
 • високі характеристики міцності;
 • стійкість до корозії та перепадів температур.

По суті, вироби від бренду «Бронекс» - це гідна відповідь експертам-скептикам, який спростовує їх висновки і доводить, що подібні деталі в стані запобігти пошкодженню двигуна не впливаючи при цьому на експлуатаційні характеристики автомобіля.

Купити захист двигуна «Bronex» ви завжди зможете на нашому сайті https://bronex.com.ua/. Ми вже не перший рік успішно реалізуємо такі вироби, що підтверджується масою вдячних відгуків від українських автолюбителів.

menejervibertelegramfacebookphone